CLASSIFICA CANNONIERI
21QUAGLIARELLA Fab (borgorosso f.c.)
18RONALDO Cri (piediabanana f.c.b.)
18ZAPATA Duv (s. paolo)
14MERTENS Dri (alcool)
11MILIK Ark (i susini f.c.)
11PIATEK Krzy (i susini f.c.)
11PAVOLETTI Leo (pluto)
9BELOTTI And (s. paolo)
9ICARDI Mau (borgorosso f.c.)
7EL SHAARAWY Ste (pluto)
7DE PAUL Rod (longobarda)
7KOLAROV Ale (piediabanana f.c.b.)
7ILICIC Jos (s. paolo)
7PETAGNA And (faiuna f.c.)
6INSIGNE Lor (longobarda)
6SUSO Jes (alcool)
6DYBALA Pau (moggiopoli)
6PERISIC Iva (s. paolo)
5BARELLA Nic (moggiopoli)
5CAPUTO Fra (borgorosso f.c.)
5IMMOBILE Cir (i susini f.c.)
5INGLESE Rob (s. paolo)
5VERETOUT Jor (borgorosso f.c.)
5MANDZUKIC Mar (faiuna f.c.)
5JOAO PEDRO Ger (s. paolo)
5BERARDI Dom (moggiopoli)
5RUIZ Fab (pluto)
5DZEKO Edi (marchigiana)
5FARIAS Die (moggiopoli)
4CHIESA Fed (pluto)
4MARTINEZ Lau (alcool)
4PJANIC Mir (moggiopoli)
4IAGO FALQUE Sil (faiuna f.c.)
4CORREA Car (alcool)
4CRISTANTE Bry (faiuna f.c.)
4SIMEONE Gio (longobarda)
4GOMEZ Ale (marchigiana)
4IZZO Arm (moggiopoli)
3BROZOVIC Mar (faiuna f.c.)
3PELLEGRINI Lor (moggiopoli)
3MANCINI Gia (alcool)
3HATEBOER Han (i susini f.c.)
3POLITANO Mat (longobarda)
3KESSIE' Fra (faiuna f.c.)
3ZANIOLO Nic (s. paolo)
3GIACCHERINI Ema (pluto)
3CALLEJON Jos (pluto)
3CIANO Cam (piediabanana f.c.b.)
3DEFREL Gre (faiuna f.c.)
3CALHANOGLU Hak (alcool)
3NAINGGOLAN Rad (faiuna f.c.)
3SANSONE Nic (piediabanana f.c.b.)
3CASTILLEJO Sam (alcool)
3KUCKA Jur (i susini f.c.)
3OKAKA Ste (alcool)
2CAN Emr (pluto)
2HIGUAIN Gon (piediabanana f.c.b.)
2BERNARDESCHI Fed (s. paolo)
2UNDER Cen (i susini f.c.)
2MATUIDI Bla (moggiopoli)
2PASTORE Jav (marchigiana)
2LUIS ALBERTO Rom (marchigiana)
2ZAZA Sim (moggiopoli)
2CANCELO Joa (s. paolo)
2ZAJC Mih (s. paolo)
2CUTRONE Pat (borgorosso f.c.)
2AINA Tem (marchigiana)
2LAZZARI Man (faiuna f.c.)
2KOUAME' Chr (pluto)
2RAMIREZ Gas (longobarda)
2PRAET Den (moggiopoli)
2ZIELINSKI Pio (piediabanana f.c.b.)
2PEZZELLA Ger (pluto)
2KLUIVERT Jus (alcool)
2ACERBI Fra (moggiopoli)
2PEROTTI Die (alcool)
2LULIC Sen (longobarda)
2PUSSETTO Ign (borgorosso f.c.)
2MILINKOVIC-SAVIC Ser (marchigiana)
2KURTIC Jas (borgorosso f.c.)
2IONITA Art (marchigiana)
2CRISCITO Dom (marchigiana)
2KOULIBALY Kal (pluto)
2ALLAN Mar (borgorosso f.c.)
2BONUCCI Leo (moggiopoli)
2SENSI Ste (i susini f.c.)
2CAICEDO Fel (faiuna f.c.)
2FELIPE Dal (piediabanana f.c.b.)
1MEITE' Sou (faiuna f.c.)
1FOFANA Sek (alcool)
1BONAVENTURA Gia (borgorosso f.c.)
1MILENKOVIC Nik (borgorosso f.c.)
1BOATENG Kev (borgorosso f.c.)
1PJACA Mar (pluto)
1GERVINHO Yao (s. paolo)
1BASELLI Dan (longobarda)
1VECINO Mat (longobarda)
1STEPINSKI Mar (moggiopoli)
1PALOMINO Jos (s. paolo)
1ROMAGNOLI Ale (alcool)
1PAROLO Mar (marchigiana)
1ROMULO Sou (i susini f.c.)
1BENASSI Mar (piediabanana f.c.b.)
1FREULER Rem (alcool)
1BAKAYOKO Tie (pluto)
1KRUNIC Rad (i susini f.c.)
1CHIELLINI Gio (piediabanana f.c.b.)
1BENTANCUR Rod (moggiopoli)
1BIRSA Val (s. paolo)
1SKRINIAR Mil (s. paolo)
1KEITA Bal (alcool)
1DUNCAN Jos (piediabanana f.c.b.)
1BRUNO ALVES Edu (moggiopoli)
1FAZIO Fed (marchigiana)
1ALEX SANDRO Lob (moggiopoli)
1ALBIOL Rau (longobarda)
1N'KOULOU Nic (faiuna f.c.)
1DOUGLAS COSTA de (longobarda)
1MAGNANI Gia (alcool)
1TOLOI Raf (faiuna f.c.)
1SAPONARA Ric (i susini f.c.)
1PAQUETA' Luc (borgorosso f.c.)
1ANSALDI Cri (borgorosso f.c.)
1CALABRIA Dav (pluto)
1CONTI And (s. paolo)
1STRYGER LARSEN Jen (faiuna f.c.)
1RINCON Tom (piediabanana f.c.b.)
1MURIEL Lui (marchigiana)
1HETEMAJ Per (piediabanana f.c.b.)
1GOSENS Rob (borgorosso f.c.)
1LASAGNA Kev (faiuna f.c.)
1MARUSIC Ada (i susini f.c.)
1DE VRIJ Ste (faiuna f.c.)
1VERDI Sim (pluto)
1BABACAR Kho (faiuna f.c.)
1GABBIADINI Man (moggiopoli)
1BARILLA' Ant (longobarda)
1PULGAR Eri (borgorosso f.c.)
1SPINAZZOLA Leo (i susini f.c.)
1SORIANO Rob (pluto)
1FERRARI Gia (faiuna f.c.)
1LIROLA Pol (longobarda)
1FLORENZI Ale (borgorosso f.c.)
1DE SILVESTRI Lor (faiuna f.c.)